Kur’an bülbülleri camilere ve Kur’an kurslarına akın ediyor

Okulların tatile girmesiyle beraber Gaziantep’teki camilerde ve Kur’an kurslarında açılan yaz Kur’an Kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.

Okulların yaz tatiline girmesinin ardından Gaziantep'te açılan yaz Kur'an kurslarına çocuklar büyük ilgi gösterirken, çocuklara okullar ve belediyeler ait sosyal tesislerinde de Kur'an-ı Kerim dersleri veriliyor.

Ramazan ayı ile birlikte başlayan Kur'an-ı Kerim derslerine her geçen gün ilgi artarken, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Şahinbey Belediyesi işbirliği kapsamında 72 sosyal tesiste 30 bin 195 kişinin Kuran-ı Kerim öğrendiği belirtildi.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenme heyecanı yaşadığını belirten kurs hocaları, binlerce öğrencinin Kur'an-ı Kerim öğrenmenin yanında dini bilgilerde öğrendiğini ifade ettiler.

"Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğretendir" hadis-i şerifine mazhar olmak için Diyanet İşleri ve Belediye işbirliği ile sosyal tesislerde hafta içi her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı grupta Kur'an-ı Kerim öğretildiği ifade edildi.

Yaz döneminde çocuklara ve ev hanımlarına dini eğitim ve Kur'an eğitimi verildiğini ifade eden kurs hocaları, ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla kurslara ve sosyal tesislere gönderebileceklerini kaydettiler.

Kur'an-ı Kerim öğrenen öğrencilere teşvik için hediyelerin de dağıtıldığını belirten kurs hocaları, "öğrencilerimizin Kur'an-ı Kerim'i öğrenmeleri için onları teşvik edici hediyeler de veriyoruz. Hayırsever esnaflarımız bu konuda bizlere oldukça yardımcı oluyorlar. Şimdi eğitim gören ve Kur'an-ı Kerim'i okumaya başlayan öğrenciler arasında kura çekimi yaparak bir adet bisiklet hediye edeceğiz." dediler.

Yaz kuran kursuna gelen öğrenciler ise Kur'an-ı Kerim öğrenmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek, "Okullar tatil olduktan sonra Müslümanlığın gerekliliği olan Kur'an-ı Kerim öğreniyoruz. Biz buraya koşarak geliyoruz. Hocalarımız bizlere Kur'an-ı Kerim'i eğlenceli bir şekilde öğretiyorlar." şeklinde konuştular.

öte yandan bayanlar da kurslara katılarak Kur'an dersi alırken, mukabele halklarına katılarak cüz okuyorlar. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler