Meteorolojiden zirai don ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde yaşanabilecek zirai don olayı fırtınaya karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 3 gün boyunca bazı bölgelerde yaşanabilecek zirai don olayına karşı uyarıda bulundu.

Meteorolojiden yapılan uyarıda, yapılan son değerlendirmelere göre yarın gece saatleri ile perşembe sabah saatlerinde Trakya ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli don, Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz kıyılarında hafif ve orta şiddette don olayı beklendiği belirtildi.

Ayrıca perşembe gecesi ile cuma sabah saatlerinde Trakya, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli don, Marmara, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif ve orta şiddette don olayı beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Öte yandan Orta ve Kuzey Ege'de rüzgarın Çarşamba günü ilk saatlerden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmininde bulunan Meteoroloji, fırtınanın; aynı gün öğle saatlerinde etkisini kaybedeceğini beklendiği belirtti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler