Van Rahmet Eli’nden 300 aileye yardım

Van Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Dayanışma Derneği, 60 TL'lik yardım kolilerinden oluşan gıda ve temizlik malzemesini ihtiyaç sahibi 300 aileye ulaştırdı.

Umut Kervanı Platformu Üyesi Van Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Dayanışma Derneği, 17-23 Nisan tarihleri arasında değeri 60 TL olan yardım paketlerini 300 aileye ulaştırdı.

Yaptıkları yardım hakkında bilgi veren Rahmet Eli Gıda Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Said Koç, 17-23 Nisan tarihleri arasında 300 aileye, 18 bin TL değerinde yardım ulaştırmaya başladıklarını söyledi.

Koç, bir haftada 300 aileye 18 bin TL değerinde gıda ve temizlik malzemesini ulaştıracaklarını dile getirdi.

Koç, "Van Rahmet Eli Gıda Bankası olarak, her ay yapmış olduğumuz yardımlarımız devam ediyor. Pazartesi gününden itibaren bizlerde daha önce yapmış olduğumuz bu yardımlarımızı devam etmesi açısından da Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle daha erkene almış olduk. Bu yardımlarımızı yaparken birinci dereceden mağdur olan aileleri Pazartesi gününden itibaren telefonla aramaya başladık. Telefonla aradığımız Afkan, Suriyeli ve kendi ilimizde bulunan muhtaç ailelere yardımlarını vermeye başladık. Bunu yaparken buraya gelmeye imkanı olmayan ailelere kendi araçlarımızla yardımları evlerine götürdük. Esnaf ve yardımsever vatandaşlarımızın desteğiyle bu yardımlarımız gerçekleşiyor. Allah-u Teala emeği geçen herkesten razı olsun." dedi.

Daha önce İŞKUR'da çalışan ve şu an bir türlü iş bulamayan Orhan Yılmaz isimli vatandaş, Rahmet Eli Gıda Bankası'na kendilerine yaptıkları yardımdan dolayı teşekkür etti. (Yılmaz Sönmez-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler