Afrika'daki yoksullara süt keçisi ve Suriyeli çocukların eğitimi için Adıyaman'da bir kermes açıldı.

Adıyaman İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Der) tarafından Suriyeli çocuklar ve Afrika'nın yoksul insanlarına yardım için kermes açıldı.

Kermeste yiyecek, içecek ve el emeği göz nuru işlemeler ve benzeri ürünler sergilendi.

İyilik Der adına açıklama yapan Mustafa Çirişçi, "Bu kermesten elde edilecek gelir Afrika'da açlık ve yoklukla mücadele eden kıtaya 'süt keçisi' ve Suriye'de eğitim-öğretimden mahrum kalmış çocuklar için 'iyilik okulları' projelerine aktarılacak. Bu kermesle insanlarımız hem yeme-içme ihtiyacını gideriyor hem de bu anlamlı ve iyilik dolu projelere destek veriyorlar." dedi.

Kermesin 3 gün süreceğini belirten Çirişçi, "Kermes 16-18 Mayıs Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 09.00-21.00 saatleri arasında devam edecek. Herkesin bu kermesi ziyaret etmesini temenni ediyoruz. Herkesi ailecek misafir etmeyi istiyoruz. Adıyaman'dan dünyaya açılan bu iyilik faaliyetinde tüm halkımızın desteklerini bekliyoruz." şeklinde konuştu. (Ferit Gölgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler