Akçakale'de yapılacak olan Kültür Merkezinin temeli atıldı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin gelişimine katkı sunacak Kültür Merkezinin temeli düzenlenen programla atıldı.

Akçakale Belediyesi tarafından yapılan Kültür Merkezinin temeli düzenlenen programla atıldı.

İlçenin gelişimine önemli katkılar sağlayacak olan Kültür Merkezinin temeli, Akçakale Müftüsü Hüseyin Ortaç'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Caddesinde yapılan Kültür Merkezinin temel atma törenine; AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Akçakale Kaymakamı Eyyüp Fırat, Büyükşehir Belediye Başkan Nihat Çiftçi, Harran Belediye Başkanı Mehmet özyavuz, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Kültür Merkezinin 5 bin metrekare alan üzerine inşa edileceğini ve her kat bin 450 metrekare olmak üzere 3 kattan oluşacağını ifade etti. Projenin 3 milyon 500 bin TL bedelle ihale edildiğini ve 240 günde tamamlanıp halkın hizmetine sunulacağını belirten Ayhan, proje kapsamında ayrıca 3 bin 550 metrekare çevre ve yeşil alan düzenlemesi yapılacağını bilgisini verdi.

Kültür Merkezinin evlendirme memurluğu, nikâh salonu, 2 adet cep sineması, 20 kişilik atölye ve derslikler ile ilçenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan 750 kişilik konferans salonundan oluştuğunu ifade eden Ayhan, projenin, engelli bireylerin de hiçbir engelle karşılaşmadan hizmet alabilecekleri şekilde planlandığını dile getirdi.

Ayhan, "Akçakale'mize böylesine önemli bir eser kazandırıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Şehrimize yakışan bir yapı olacak. Konferans salonu farklı etkinliklere ev sahipliği yaparken, atölye ve dersliklerde çeşitli kurslar düzenlenecek. Merkezimiz tamamlandığında kentin gelişimine çok önemli katkılar sağlayacak. Ayrıca, bölgenin tek ‘engelsiz' kültür merkezi olacak" dedi.

Ardından kürsüye çıkan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "öncelikle Akçakale Belediye Başkanımızı böylesine güzel bir proje yaptıkları için kutluyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tür merkezlerin çok önemli olduğunu ve elzem bir yatırım olduğunu belirtmek istiyorum. Akçakale sürekli büyüyen ve gelişen bir ilçemiz. Bu tür merkezler insan odaklı yapılardır." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler