Belde halkı çamurdan kurtuluyor

Yıllardan beri çamurlu yollarda yürümek zorunda kalan Yaygın Beldesi sakinlerin, Belde Belediyesinin çalışmalarıyla çamurdan kurtuldu.

Muş Merkeze bağlı 450 haneden oluşan Yaygın Beldesinde yaşayan vatandaşlar çamurdan kurtuluyor. Yıllardır kış aylarında çamur içinde gidip gelmek zorunda kalan belde sakinleri, belediyenin yeni çalışması ile derin bir nefes aldı.

Beldenin mahalleleri aralarında çamur nedeniyle yürüyemeyen vatandaşlar, Belediyenin yeni çalışması ile rahat bir nefes aldı. Yaklaşık on günden bu yana yaklaşık 8 kilometrelik yolda belediye, yıkanmış asfalt alt malzemesi ile çalışma yaptı. Belediye yapacağı bir haftalık çalışma ile, belde içindeki 14 kilometrelik yol ağını tamamlamış olacak.

Çalışmalara dair açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Yalçın, daha önceki dönemde bir çalışmanın yapıldığını fakat halkın ihtiyacını karşılamadığını söyledi.

Başkan Yalçın, "Geçen dönemde yapılan çalışmanın bedelini şu anda belediye olarak ödüyoruz. Ama yollarımız, yıllardan buyana çamur içinde. Bu nedenle beldede bir çalışma başlattık. Yaklaşık 200 kamyon asfalt alt malzemesini, belediyemizin sokaklarına serdik. Daha 200 kamyon malzeme ile tüm beldemizin sokaklarına asfalt alt malzemesi sereceğiz. Yaptığımız çalışmalar, vatandaşımızın huzuru ve refahı için. Yıllardır çamur içinde yürümek zorunda kalan vatandaşımız, şu anda gelecek yıl için hazırladığımız asfalt alt malzemesi serimi ile çamurdan kurtuldu. Gelecek yıl köklü bir çalışma ile Beldemiz gerçek belde yaşamına kavuşacaktır" dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler