Bingöl Umut Kervanından kurban kesimi

Bingöl Umut Kervanı yüzlerce fakire ulaştırılması için kurban kesti.

Kurban Bayramı münasebetiyle Bingöl Umut Kervanı tarafından yüzlerce fakire ulaştırılması için kurban kesildi.

Bingöl’de fakir ve muhtaca yaptığı hayır faaliyetlerinden dolayı takdir toplayan Bingöl Umut Kervanı, Kurban Bayramı'nda yüzlerce ailenin yüzünü güldürecek.

Kurban faaliyetleri hakkında konuşan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, fakir ve muhtaç ailelere kesecekleri kurban etlerini ulaştıracaklarını söyledi.

Tamaç, "Bingöl Umut Kervanı olarak, bu yıl kurban çalışmalarını yaptık, hamd olsun. Hayırseverlerin bağışladığı kurbanları topladık. Allah nasip ederse kurbanlarımızı kesip, bizlere müracaat etmiş olan yüzlerce aileye yettiği kadarıyla kurban etlerini ulaştıracağız." dedi.

Bingöl Umut Kervanı olarak önemli çalışmalardan birinin Kurban Bayramı’nda fakir ve muhtaçlara kurban etini dağıtmak olduğunu ifade eden Tamaç, "Öyle muhtaç ailelerimiz var ki belki yılda bir kez kırmızı et yiyemiyordur. Tavuk eti dahi yiyemeyen aileler vardır. İnşallah bu kurban etini onlara ulaştırdığımızda, hem bize yardım eden hayırseverler ve hem de bu çalışma içerisinde bulunan bizler inşallah Rabbimizin katında bu hayırlı işe vesile olduğumuz için makbul bir iş yaptığımıza inanıyoruz." şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler