Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Covid-19 ile mücadele virüsün kaynağının araştırılması için Çin’e 2 uzman gönderildiğini açıkladı.

İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan DSÖ'nün merkezinde video konferans yöntemiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, Çin’e gönderilen uzmanların, Covid-19'un hayvan rezervuarını anlamada kaydedilen ilerlemeyi ve virüsün hayvanlardan insanlara nasıl bulaştığını inceleyeceklerini belirtti.

Kovid-19 salgınının küresel çapta ele alınışı ve DSÖ'nün pandemideki rolünü incelemek üzere dün kurulan bağımsız panele de değinen Ghebreyesus, panelin iki eş başkanı eski Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson Sirleaf ve eski Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark'a güvenin tam olduğunu söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler