Ergani Müftülüğünden ailelere yaz Kur’an kursu çağrısı

Diyarbakır Ergani ilçe Müftü Vekili Ahmet Uluç 22 Haziran’da başlayacak Kur’an kurslarına çocukların gönderilmesi hususunda velilere çağrıda bulundu.

Yaz Kur'an kurslarının 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak olması dolayısıyla Ergani Müftü Vekili Ahmet Uluç, Ergani merkez ve köy camilerinde verilecek kurslara öğrencilerin gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Uluç, "Yaz Kur'an kursları, çocuklarımızın ve gençlerimizin hem tatil yapmalarına hem de dini inanç ve ibadet esaslarının yanında ahlaki prensipleri kavrayıp yaşamalarına fırsat veren kurslardır. Bu anlamda ebeveynlerin çocuklarını yaz Kur'an kurslarımıza göndermeleri elzemdir." dedi.

Kur'an kurslarında 5 yaş ve üzeri çocukların kayıt yapabileceğini belirten Uluç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bilindiği üzere İslam dini güzel ahlak üzere kurulmuştur. Peygamber Efendimiz (sav) bir hadisi şerifinde buyurmuşlardır; ‘İslam güzel ahlaktır.' Bu anlamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi dinimizin emir buyurduğu güzel ahlakla donatmak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu nedenle bütün çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerine en yakın cami veya Kur'an kursuna bekliyoruz."

Çocukları kurslara gönderme konusunda velilere çağrıda bulunan Uluç, anne ve babaların da bu konuda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Kur'an kurslarına gelen çocukların Kur'an-ı Kerim okumayla birlikte çeşitli kazanımlar da edineceğini belirten Uluç, son olarak: "Bazı sure ve ayetleri mealleriyle birlikte öğrenmelerine, dinimizin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile Peygamberimizin hayatını genel manada öğrenmelerine imkân verecek şekilde gerçekleşecektir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler