Evde bakım hizmetleri hastaları mutlu etti

Van Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç, hasta, engelli ve yaşlılara evde bakım hizmeti veriyor.

Van Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli vatandaşlar için yaptığı çalışmalar kapsamında, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile koordineli olarak, kentte yardıma muhtaç hasta ve yaşlılara ulaşmak için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar sonucu yaklaşık 2 bin yardıma muhtaç hastaya ulaşıldı. Ulaşılan hastalara haftanın belirli günleri evlerinde bakım hizmeti veriliyor.

Hastalar durumdan memnun

Geçirdiği beyin kanaması sonucu 6 yıldır yatalak olan 58 yaşındaki 13 çocuk babası Ahmet Erol, haftanın iki günü evinde tedavi ediliyor. Sağlık ekipleri tarafından pansumanları yapılıp sondası değiştirilen Erol’un 22 yaşındaki oğlu Ersin Erol da yapılan uygulamadan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek Van Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Bir doktor, 3 hemşire 2 acil tıp teknisyeni, bir yaşlı bakım teknikeri, bir sosyal hizmet uzmanı, bir sosyolog, 2 ambulans 3 ambulans şoförü ile hizmet verdiklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Selim Elhansu, “Hastalarımızın tedavisi için haftanın belirli günlerinde evlerine giderek tedavilerini yapıyoruz. Yine bu hastaların hastane ulaşımlarında da ambulans desteği sunuyoruz. Yaptığımız hizmetten hastalarımız ve hasta yakınlarımız çok memnun. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızda (0432) 222 12 34 numaralı hattı arayarak bize müracaatta bulunabilirler.” dedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler