Evlerinden çıkma imkanı olmayan yaşlılar için gezi programı

Bingöl'de "Koca Çınarların Yüzü Gülecek" projesi kapsamında evden çıkma imkanı olmayan 25 yaşlı için gezi yapıldı.

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde "Koca Çınarların Yüzü Gülecek" projesi kapsamında 25 yaşlı için gezi düzenlendi. Evlerinden çıkma imkânı olmayan yaşlılara yönelik Erzurum'a gezi düzenledi.

Yedisu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından Erzurum'a tarihi gezi düzenledi. Evlerinden çıkamayan yaşlılar, gezerek tarihe yolculuk etti. İlçede yaşayan yaşlı vatandaşların katıldığı Erzurum gezisinde tarihi yapılar ve mekânlar gezdirildi.

İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu'nun desteğiyle ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner'in "Koca Çınarların Yüzü Gülecek" projesi ile yaşlılarda terk edilmişlik duygusunun etkisini hafifletmek, duygusal tükenmişlikleriyle mücadele etmelerinde yardımcı olmak amacıyla düzenlenen geziye ilçeden 25 yaşlı vatandaş katıldı.

Gezide bir rehber sürekli olarak gezilen yerler hakkında gruba bilgilendirme yaparken, Kongre Binası, Abdurrahman Gazi Türbesi, Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Kale, Lalapaşa Camisi, Yakutiye Medresesi, Müze, Rüstem Paşa Kervansarayı (Taşhan) gezi kapsamında gibi tarihi yerler gezildi.

Gezi hakkında konuşan Yedisu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner, "25 yaşlı vatandaşımızı Erzurum ilinin tarihi, dini ve kültürel yerlerini profesyonel rehber eşliğinde gezdirdik." dedi.

Döner, "Üzerimizde büyük emekleri olan değerli büyüklerimizi farklı bir atmosfere taşımak ve onları tarihi mekanlarla buluşturmak için böyle bir gezi programı düzenledik. Evlerinden çıkma imkanı olmayan büyüklerimizi gezdirerek onların gönüllerini hoş tutmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

Bu anlamlı ve güzel gezi ile ilgili büyük moral bulduklarını ifade eden yaşlılar, katkılarından dolayı Yedisu Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu'na ve kendileriyle yakından ilgilenen SYDV Müdürü Murat Döner'e, personellerden Cemil Özege ve Harun Kırtay'a teşekkürlerini bildirdiler. (Nihat Kanat-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler