Gaziantep'te dar gelirli ailelere odun dağıtıldı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde budaması yapılan ağaçlardan elde edilen odunlar, dar gelirli ailelere yakacak olarak dağıtıldı.

Gaziantep Şehitkamil İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yol kenarları ve yeşil alanlardaki ağaçların budamalarından elde edilen odunları dar gelirli ailelere yakacak olarak dağıttı.

Şehitkamil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ait fidanlık alanında dar gelirli ailelere verilmek üzere biriktirilen odunlar, buradaki işçiler tarafından hızarla küçültülerek depoda istifleniyor.

Daha sonra 50'şer kilogram halinde çuvallara doldurulan odunlar, daha önceden belirlenen dar gelirli ailelerin evlerine araçlarla teslim ediliyor.

Her aileye 10 çuval halinde 500 kilogram olarak dağıtılan odunların bu yıl bin aileye ulaştırılması hedefleniyor.

Yol kenarlarında, park ve bahçelerde, tüm yeşil alanlarda kurumuş, tehlike arz eden ağaçları budadıklarını söyleyen yetkililer, böylece ağaçların gelişiminin kuvvetlenip sağlıklı yetiştiklerini belirtti.

Projeyi çok başarılı bulduklarını belirten 29 Ekim Mahalle Muhtarı Ali öztürk, proje sayesinde dar gelirlilerin bir nebze de olsa yakacak alma masrafından kurtardığını dile getirdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler