Gaziantep’te kurban kesim ve satış yerleri belirlendi

Kurban Bayramına sayılı günler kalırken Gaziantep’teki belediyeler tarafından vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için kurban kesim ve satış noktaları belirlendi.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamlayarak, ilçe genelinde 7 noktada kurbanlık hayvan satış yeri, 12 noktada ise kurban kesim noktası belirledi.

Satıcı ve alıcıların temiz bir ortamda kurbanlık alışverişini yapması için kurbanlık hayvan satış noktalarını temizleyen ekipler, satış süreci boyunca da denetim yaparak alanların temiz kalmasını sağlayacak.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Kurbanlık hayvan satış ve kurban kesim alanlarımız belirlenmiş durumda. öncelikle kurban satış alanları ve çevresini temizleyerek, kullanım için hazır hale getirdik." dedi.

Bu yılki kurban satış noktalarının yerini de açıklayan Tahmazoğlu, "Atatürk Lisesi bitişiğinde bulunan Köylü Garajı, Bozoklar Mahallesi 1 Nolu Sanayi Caddesi Mehmet Küçükparmak İlköğretim Okulu arkası, Kahvelipınar Mahallesi özdemir Caddesi ile 77 nolu caddenin kesiştiği boş alan, Kolejtepe Mahallesi, İnönü Caddesi, Keleşhoca Mağarası içi, İstiklal Mahallesi, 140 nolu cadde ile 150 nolu caddenin kesiştiği yerde bulunan boş alan, Yeditepe Mahallesi Deniz Semt Pazarı yanındaki boş alan ve Karataş Mahallesi 418 nolu caddedeki petrol istasyonu yanı olarak belirlendi." ifadelerini kullandı.

Tahmazoğlu, Kurban Bayramı öncesi ve bayram günü Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin mesai saati gözetmeksizin işleri başında olacağını da sözlerine ekledi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler