Gaziantep'te okullarda sıfır atık çadırı kuruldu

Gaziantep'te "Sıfır Atık Projesi'ne" destek vermek amacıyla Şahinbey ilçesindeki okullara sıfır atık çadırları kuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında, Şahinbey Belediyesi tarafından okullarda sıfır atık toplama noktası çadırı kuruldu.

Öğrencilerin geri dönüşüm hakkında bilgilendirilmesi ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması için okullarda başlatılan sıfır atık toplama noktası çadırlarında öğrenciler bilgilendirilirken, getirdikleri geri dönüşüm atıkları da çadırda biriktirilerek geri dönüşüm tesislerine götürülüyor. Öğrenciler evlerinden getirdikleri atıklar karşılığında da çeşitli hediyelerle ödüllendiriliyor.

Projeye destek vermek amacıyla Şahinbey ilçesindeki tüm okullarda sıfır atık toplama noktası çadırı kurduklarını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, projede önemli aşamalar kat ettiklerini söyledi.

Şahinbey ilçesinde "Sıfır Atık Projesi"ni ilk olarak evlerde başlattıklarını belirten Tahmazoğlu, şunları söyledi:

"Bölgemizde belirlediğimiz okullarda öğrencilerin evlerde topladığı ambalaj atıklarını biz, belirlenen günde okullarda kurduğumuz sıfır atık toplama noktamıza getirmelerini sağladık. Okula atık getiren öğrencilere çeşitli hediyeler vererek onların bu projeyi sevmesini sağladık. Bu sayede biz 'Sıfır Atık Projesi'ni evlerde başlattık. Atığın ilk çıkış noktası olan evlerden toplayarak aileleri de bu işin içine dahil ederek sıfır atığı tüm bireylere yayıyoruz." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler