Gençler ve yaşlılar serinledi, çocuklar eğlendi

​Şanlıurfa’da aşırı sıcaklardan dolayı bunalan vatandaşlar, Hasan Paşa Cami avlusundan geçen kanala ayaklarını koyarak serinledi, çocuklar da gönüllerince eylendi.

Şanlıurfa’da son günlerde yaşanan çöl sıcaklıkları damgasını vurdu.

Hava sıcaklıklarının 40 dereceyi gördüğü kentte vatandaşlar serinlemek amacıyla gölgelik alanlara koşarken kimi vatandaşlar da her yıl olduğu gibi Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan Hasan Paşa Cami avlusundan geçen kanala girerek serinledi.

Gençler ve yaşlılar pantolonlarını sıvazlayarak kanalın serin sularına ayaklarını koyarken, çocuklar ise pantolon ve iç çamaşırları ile kanalda yüzerek eylendi.

Türkiye’de yazın en kavurucu sıcakların Şanlıurfa’da yaşandığını belirten Salih Demircan, "Arabamdaki termometre 45 dereceyi gösterdi. Bizler sıcak ortasında çalışan insanlarız. Sık sık sıcaktan dolayı çeşme suyu ile elimizi ve yüzümüzü yıkayarak serinliyoruz." dedi

Şanlıurfalıların her yıl Hasan Paşa Cami’sine gelerek serinlediklerine dikkat çeken Demircan, "Havalar sıcak olunca vatandaşlar ne yapsın Hasan Paşa Cami’sinde Balıklıgöl’ün suyu geçiyor. Bizler ayaklarımızı suyu koyarak serinliyoruz. Çocuklar ise kanalda yüzerek serinliyor." diye konuştu. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler