Şanlıurfa'nın Viranşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından vatandaşın huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla gıda denetimlerini yapıldı.

Viranşehir Belediyesi Zabıta ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, ilçenin farklı cadde ve sokaklarında gıda, tatlı, şekerleme imalathaneleri ve marketleri denetimden geçirdi.
Zabıta ekiplerinin denetimlerinin ağırlıklı olarak; hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj ve kılık kıyafet temizliği konularında olduğu belirtildi. İncelemeler sonunda Gıda Üretim Yasası'na uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelere önce uyarı cezası, tekrarlanması halinde ise cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.
Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Belediye Başkanı Salih Ekinci, "Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Ayrıca halkımızın maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Ekiplerimizin denetimleri aralıksız devam edecektir." dedi. (Sabri Acet-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler