Göçmenleri taşıyan lastik bot battı: 2 ölü

Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında Irak ve Suriyeli göçmenleri taşıyan lastik bot battı, 2 göçmen hayatını kaybederken, kayıp bir göçmen aranıyor.

Bodrum ilçesi Bağlar Koyunda denizde göçmenleri taşıyan botun batması sonucu 16 göçmen kurtarılırken, 2 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı, kayıp bir göçmen ise aranıyor.

Konuyla ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"17 Eylül 2018 tarihinde saat 00.57‘de, Muğla ili Bodrum ilçesi Bağlar Koyunda denizde düzensiz göçmenlerin olduğu ihbarı alınmıştır. Görevlendirilen 2 sahil güvenlik botu bölgeye ulaştığında denizden insan seslerinin geldiği tespit edilmiştir. Yapılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde 16 düzensiz göçmen (15 Irak, 1 Suriye uyruklu)(2 erkek, 6 kadın, 8 çocuk) deniz yüzeyinden sağ olarak kurtarılmış ve 2 kadın düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır. Düzensiz göçmenlerin ilk ifadelerine istinaden toplam 19 kişi oldukları belirlenen göçmen grubundan kayıp olduğu değerlendirilen 1 kadın düzensiz göçmenin aranması maksadıyla ilave olarak bir sahil güvenlik korveti, bir sahil güvenlik helikopteri görevlendirilmiş ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bağlısı KIYEM-2 ile Bodrum Deniz Kurtarma Derneğinin ambulans botunun arama kurtarma faaliyetine iştirak etmesi sağlanmıştır. Kayıp olduğu değerlendirilen bir göçmenin aranmasına halen devam edilmektedir."  (İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler