Halepçe konferansına davet

Batman’da “Dünya Mustazaflar Haftası” nedeniyle düzenlenecek olan “Mazlumların Rabbine Haykırış ve Halepçe” konulu konferansa tüm Batmanlılar davet edildi.

"Dünya Mustazaflar Haftası" nedeniyle Hira-Der ve Hür-Der tarafından "Mazlumların Rabbine Haykırış ve Halepçe" konulu konferans düzenlenecek.

Konferans, Alyans Düğün Salonunda 15 Mart Pazar günü gündüz saat 13.00'te bayanlara ve akşam 19.00'da erkeklere olmak üzere iki seans şeklinde olacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Her yıl Mart ayının 3'ncü haftası‘Dünya Mustazaflar Haftası' olarak ilan edilmişti. Başta Halepçe Katliamının yıldönümü olmak üzere, dünyanın değişik yerlerinde, zalim liderler veya şahıslar tarafından zulme maruz kalmış milletlerin sesi olabilmek için, en azında onları hatırlatmak adına, Hira-Der ve Hür-Der'in beraber program yaptık. Gündüz bayanlara ve akşam da erkeklere olmak üzere iki seans şeklinde ‘Mazlumların Rabbine Yakarış ve Halepçe' adlı program düzenleyeceğiz. Programımız Kur'an tilaveti, sinevizyon gösterimi, Kürtçe ve Türkçe konuşmalar, ilahiler ve dua ile son bulacaktır. Programa tüm halkımızı davet ediyoruz." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler