​Havaların soğumasıyla beraber soğuk algınlığında yaşanan artış nedeniyle hastanelerde büyük bir yoğunluk yaşanıyor.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde mevsim değişikliğinden dolayı havaların soğumasıyla birlikte ilçe genelinde "grip salgını" yaşanıyor.

Tedavi olmak amacıyla Siverek Devlet Hastanesinin yolunu tutan vatandaşlar, yaşanan yoğunluktan dolayı saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor.

Hastanenin poliklinikleri hariç acil bölümüne 13 Aralık Cuma günü bin 600 ve cumartesi günü 2 binin üzerinde hasta girişi oldu. Pazartesi günü ise hastaneye 5 bin 185 hasta giriş yaptı.

Siverek Devlet Hastanesi, kentin 10 kilometre dışında olmasından dolayı hastaneye gidiş gelişlerde sorunlar yaşadıklarını belirten Ferhat B., Siverek Devlet Hastanesinin bu haliyle ihtiyaca cevap vermediğini, şehir merkezinde ek binanın elzemliğine dikkat çekti. Ferhat B., hastanedeki yoğunluktan ve acil bölümün yetersiz kalmasından dolayı saatlerce sıra beklediğini hatta bazı vatandaşların hastane koridorlarında serum bağladığına şahit olduğunu ifade etti.

250 bin nüfusa bir nöbetçi eczane

Sosyal medyada ise Siverek ilçesinin nöbetçi eczane eksikliğine dikkat çekildi. Siverek ilçesinin 250 bin nüfusu ile birçok ilden büyük olduğunu belirten sosyal medya kullanıcıları, tek nöbetçi eczanenin ihtiyaca cevap vermediğini, nöbetçi eczane sayısının en az ikiye çıkarılması ile sorunun çözüme kavuşacağını dile getirdi.

Öte yandan diğer bölge illerindeki hastanelerde de aynı yoğunluğun yaşandığı belirtiliyor. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler