İdil’de trafik polislerinden sürücülere önemli uyarılar

İdil Emniyet Trafik Polisleri, emniyet kemeri ve telefonla konuşma konusunda sürücüler uyarıldı,

İdil Emniyetindeki Trafik birimleri, ilçe girişindeki üç yolda tüm sürücüleri durdurularak emniyet kemeri takma ve direksiyon başında telefonla konuşmama konularında uyarılarda bulunarak, fayda ve zararları hakkında sürücüleri bilgilendirildi.

Yapılan kontrollerde gelen tüm sürücüler durdurulup emniyet kemeri takmanın önemi hakkında sürücüler uyarılırken ,bu konuda hem kendilerinin duyarlı olmalarını ve yolcularına da aşılatmaları gerektiğini, emniyet kemeri kullanmanın, bir kültür haline getirilmesi istenirken, araç sürerken kullanıp telefonla konuşmanın dikkati dağıttığını ve bunun sonucunda gelecek felaketler konusunda da uyarılar yapıldı.

Polis ekipleri sürücülere yaptıkları uyarılarda, "Emniyet kemeri aslında can kemeridir. Bu nedenle herkesin kullanması gerekir. Bunu da bir kültür haline getiriniz. Ayrıca sürücü kesimi kesinlikle direksiyon başında telefonla konuşmamalı. Eğer konuşmanız gerekiyorsa, aracınızı durdurup konuşmanızı bitirdikten sonra yola devam ediniz." İfadeleri yer aldı.

Yapılan kontrollerde hiç kimseye ceza verilmediği ve gelen her sürücünün ad soyadı yazılarak uyarılar yapıldıktan sonra imza attırıldığı görüldü.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler