​Kurban Bayramı'nda fakirlerin yüzünü güldürmeyi amaçlayan ,Gaziantep Umut Kervanı, fakirlere et dağıtmak için yüzlerce kurban kesti.

Her yıl on binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Gaziantep Umut Kervanı, bu Kurban Bayramı'nda da binlerce ihtiyaç sahibi aileye "Kurbanlarımızı Umutla Paylaşalım" sloganıyla kurban eti ulaştırmayı hedefliyor.

Kentin değişik noktalarında kurban kesimi yapan Gaziantep Umut Kervanı, Kurban Bayramı’nın ilk gününde hummalı bir çalışma yürüterek, binlerce aileye kurban eti ulaştırmak için üye ve gönüllüleriyle bayram namazının ardından başlayarak gün boyunca kurban kesimi yaptı.

Uzman kişiler tarafından tekbir ve salavatlar eşliğinde kesilen kurbanlıklar, parçalanarak fakir ailelere dağıtılmak için hazır hale getirildi. Kurbanlarını İslami usullere göre kestirmek isteyen vatandaşların da Umut Kervanı başta olmak üzere İslami yardım kuruluşlarını tercih ettiği görüldü.

Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar da oluşturulan kurban kesim alanlarında kesim yapan Umut Kervanı ve İslami yardım kuruluşları aracılığıyla kurban kesme ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı.

Kurbanlıkların kesilmesinden sonra kendilerine düşen hisseleri alan vatandaşlar, parçaladıkları etlerin bir kısmını ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için Umut Kervanına bağışta bulundu.

Gaziantep Umut Kervanı Vakfı Başkanı Mustafa Özaslan, her yıl Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da hayırseverlerin bağışladığı kurbanları kesip ihtiyaç sahibi olan ailelere ulaştırmak için gayret içerisinde olduklarını söyledi.

Vatandaşların kurbanlarını İslami usullerle kestirmek için daha çok hayır kurumlarını tercih ettiklerini belirten Özaslan, "Bağış yapmayan vatandaşlarımızın kurbanlarını kesip, tekrardan onlara veriyoruz. Bağış aldığımız kurbanları bugün içerisinde bizlere bağlı olan gönüllü kardeşlerimiz aracılığıyla daha önce tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyoruz. Vatandaşlarımız kurbanlıklarını kesecek temiz ve güvenilir yerler arıyorlar. Bu noktada bizleri tercih ediyorlar. Kurbanlarını hayır kurumlarında kestiren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurbanlarını kestirdikleri gibi bununla birlikte de hayır kazanıyorlar. Çünkü buradaki çalışma, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olduğu için onlarda bu hayırdan kazanç sağlıyorlar." ifadelerini kullandı.

Kurban ibadetini yerine getiren vatandaşlardan Muzaffer Çelik ise "Rabbim bizlere de nasip etti, biz de kurbanımızı aldık. Vakıftaki ağabeylerimiz güvenilir oldukları için onlara kestiriyoruz ve Allah onlardan razı olsun. Kurban kestiğimiz için mutluyuz, Allah’a hamdolsun. Hem Allah için kurban kesiyoruz hem çocuklar seviniyor hem de komşulara et veriyoruz, onlar seviniyor." diye konuştu.

Hüseyin Şahin ve Mehmet Yaşar, "Kurbanımızı kestik ve hayırlı uğurlu olsun.  Kurban kesmeyi Allah bütün Müslümanlara nasip etsin. Çok mutluyuz, sevinçliyiz. İhtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için kurbanımızı Umut Kervanı Vakfı’na kestirdik." şeklinde konuştular. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler