İstanbul’un göbeğinde köy hayatı yaşıyorlar

İstanbul Küçükçekmece’de kurulan Hobi Bahçesi sayesinde adeta köy hayatı yaşayan vatandaşlar, her türlü meyve ve sebzeyi yetiştirerek organik besleniyorlar.

Küçükçekmece ilçesi Atakent Mahallesinde bulunan ‘Küçükçekmece Belediyesi Hobi Bahçeleri’ sayesinde vatandaşlar kendi elleriyle domates, biber, patlıcan, nane, salatalık, çilek gibi akla gelebilecek her türlü meyve ve sebzeyi yetiştiriyorlar.

40 metrekarelik parsellerden oluşan 266 adet bahçede yetiştirdikleri sebze ve meyveleri sofralarına götürme imkânının sağladığı Hobi bahçelerinde engelli vatandaşlar da unutulmamış.

Parsellerden 11 adedi engelli vatandaşlar için özel olarak yükseltilerek tasarlanmış. Üzeri gölgelikli ahşap malzemeyle kapatılan Hobi bahçelerinde her parselde kişiye özel kullanım için musluklar bulunuyor.

Bahçede 8 adet nektari, 54 adet erik, 108 adet kiraz, 117 adet elma, 63 adet kayısı, 6 adet armut, 40 adet ayva, 66 adet badem, 4 adet ceviz,  5 adet ahududu, 3 adet nar, 25 adet hurma ağacı bulunuyor. Hobi bahçesine gelen vatandaşlar meyve-sebzeyi dalından koparıp yeme fırsatı buluyor. (Nizamettin Aşkın - İLKHA)

 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler