Karaköprü'de camiler Ramazan’a hazır

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçe Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala ilçe genelindeki tüm camilerde temizlik çalışmalarını tamamladı.

Karaköprü Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan'da vatandaşların ibadetlerini daha temiz bir ortamda yapabilmesi için ibadethane temizleme çalışması yaptı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ibadethane temizleme aracı ile ilçedeki camilerde halı yıkama çalışması yaparken, camilerin güzel kokması için gül suyu sıktı.

İlçedeki Mustafa Direkli Camii İmamı Ahmet Gökkaya yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade ederek, rahmet ayı Ramazan öncesi camilerin temizlenmesiyle vatandaşların daha temiz ortamda ibadet etmesinin sağlandığını söyledi.

"Ramazanda camilerin doluluk oranı artıyor. Vatandaşlarımızın bu mübarek ayda temiz ortamda ibadet etmesi için Karaköprü Belediyesi temizleme aracıyla camimizi temizliyor. Cemaatimiz adına Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli'ye ve cami temizleme ekibimize teşekkür ederim." diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından merkez ve kırsal mahallelerdeki camilerde yaptığı temizlik çalışmaları vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler