Küçük hayırsever topladığı harçlığını fakirlere bağışladı

Batman’da 8 yaşındaki çocuk biriktirdiği okul harçlıklarını hayır faaliyetlerde bulunan Batman Umut-Der Gıda Bankası’na bağışladı.

Yurtdışından Batman'a akraba ziyaretine gelen 8 yaşındaki Ahmet Taha Altun, biriktirdiği okul harçlıklarını Umut Kervanı Yardım Platformuna üye derneklerden Muhtaçlar ile Dayanışma Derneği (Umut-Der) Gıda Bankası'na bağışladı.

Ahmet Taha, harçlıklarından biriktirdiği 50 euroyu, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Umut-Der Gıda Bankası'na verdi.

Yaptığı bağıştan dolayı çok mutlu olduğunu belirten küçük Ahmet Taha, "Umut-Der'in yapmış olduğu faaliyetlerini duymuştum. Ben de ailemin bana verdiği okul harçlıklarımı biriktirdim. Yurt dışından Batman'a akraba ziyaretine geldik. Bugün de biriktirmiş olduğum parayı ailemle birlikte Umut-Der'e giderek bağışta bulundum. Bu yardımlaşmayı benim yaşıtlarım da yapabilir. Hep kendimizi değil harçlık bulamayan fakir aile çocuklarını da düşünmek lazım." dedi.

Dernek yetkililerinden İzzeddin Ekinci tarafından karşılanan küçük hayırsever, çok mutlu olduğunu ve herkesin bu konuda hassas olmasını, özellikle zengin hayırseverlerin fakir ve muhtaçlara yardım etmelerini istedi.

Umut-Der Genel Başkan Yardımcısı İzzeddin Ekinci de,"Bu küçük çocuğumuzun yapmış olduğu davranış bizleri çok duygulandırdı. Böyle çocuklar var oldukça geleceğimiz aydınlıktır." ifadelerini kullandı. (M. Sait Çelik - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler