Kur’an kursları arası futbol turnuvası

Elazığ'ın Palu ilçesinde yaz Kur'an kursları arasında futbol turnuvası düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında gençlere sporu sevdirmek ve serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında Elazığ’ın Palu ilçesinde yaz Kur'an kursları arasında futbol turnuvası düzenlendi.

Palu İlçe Müftülüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Ensar Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen turnuvada 8 takım mücadele etti.

Oynan maçların sonucunda finale Yeni Mahalle Camii Kur’an Kursu ile Metem Camii Kur’an Kursu çıktı. Final maçına Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu’nun yanı sıra cami imamları ile okul yöneticileri ve Kur’an Kursu öğrencileri katıldı.

Maçın sonunda birinci olan Yeni Mahalle Camii Kur’an Kursu öğrencilerine ödüllerini veren Palu Belediye Başkanı Dağoğlu, şunları söyledi:

“İlçemiz adına güzel bir etkinlik. Öğrencilerimiz Kur’an okuyarak spor yaparak yaz tatillerini geçirmeleri güzel oldu. Gençlik merkezimizin ihalesi yapılıyor. İnşallah oda faaliyete geçerse daha güzel mekânlarda gençlerimiz bu tür etkinlikleri gerçekleştirirler.”

Turnuvanın sponsorluğunu üstlenen Ensar Vakfı Palu Şube Başkanı Mustafa Aslan ise “Bizim niyetimiz böylesi bir organizasyonu geleneksel hale getirmek. Çünkü bu tür etkinliklerle Kur’an Kurslarına rağbeti arttırmaktadır.” dedi.

Turnuvanın ardından Kur’an kursu öğrencilerine yemek ikramında bulundu. (Murat Polat – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler