Kur’an kursu öğrencileri piknikte buluştu

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki Kur’an kursu öğrencileri piknikte buluştu.

Kızıltepe'deki Hazreti Yusuf Cami ve Nakışlı Cami Kur'an kurslarında okuyan yaklaşık 50 öğrenci pikniğe götürüldü.

Kızıltepe ilçe merkezindeki Hazreti Yusuf Camii İmamı Emrullah Anuştekin ile Nakışlı Camii İmamı Musa Çetintaş tarafından organize edilen pikniğe her iki Kur'an kurslarında eğitim gören yaklaşık 50 öğrenci katıldı.

Türkiye geneli 22 Haziran Pazartesi günü başlayıp 21 Ağustos'ta sona erecek olan yaz Kur'an kursları öğrencileri çeşitli etkinliklerle sevindirilmeye devam ediliyor.

Yaklaşık 2 aylık bir zaman diliminde ibadet, Kuran-ı Kerim, itikat, Peygamberimizin Hayatı ve ahlak konularında eğitim alan öğrenciler son haftaya girilirken Kur'an kursu hocaları tarafından öğrencilerin fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımlarını sağlayarak gelişimlerine katkı sunmak ve kendilerini bir nebzede olsa da eğlendirmek amacıyla kendilerine piknik programı düzenlendi.

öğrencilerin piknikte gün boyu çeşitli oyunlar oynayarak havuzda yüzüp gönüllerince eğlendikleri görüldü.

Piknik etkinliği hakkında bilgi veren cami imamları yaz Kur'an kursları kapsamında yaklaşık 2 aylık bir zaman diliminde öğrencilere ibadet, Kuran-ı Kerim, itikat, Peygamberimizin Hayatı ve ahlak konularında eğitim verdiklerini ve verimli bir kurs dönemi geçirdiklerini belirtti.

Kurs hocaları, Kur'an kurslarında son haftaya girilirken, öğrencilerin fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımlarını sağlayarak gelişimlerine katkı sunmak, moral ve motivasyonlarını artırmak, kendilerini bir nebze de olsa eğlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade ettiler.

Bugün öğrencilerle piknikte bir araya geldiklerini söyleyen kurs hocaları, öğrencilerin gün boyu piknikte çeşitli oyunlar oynayarak doyasıya eğlendiklerini belirttiler. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler