Lise öğrencileri kan bağışında bulundu

Adıyaman'da lise öğrencileri baharın gelişini farklı bir etkinlikle karşılayıp "bahar yeni canlar yeni kanlar olsun" sloganıyla kan verdiler.

Sürekli bir ihtiyaç olan kan, Kızılay tarafından kan toplama araçlarıyla şehrin farlı noktalarında vatandaşların duyarlı davranmaları için farklı etkinliklerle çağrı yapmakta. Lise öğrenciler bu çağrıya uyup kan bağışında bulundular.

Konuyla ilgili bilgi veren Borsa Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni İrfan Haras "Borsa İstanbul Anadolu Lisesi olarak baharın gelişini bütün öğrencilerimizle birlikte kutlamak istedik. Öğle arası bütün öğrencilerimize çiğ köfte ikramında bulunacağız. Bahar'ın gelişini bir sloganla kutlamak istedik. 'Bahar yeni canlar yeni kanlar olsun' dedik. O yüzden kan bağışı yapmak istedik. 18 yaşını doldurmuş bütün öğrenciler, öğretmenlerimiz çevre ve mahalle sakinlerini de davet ettik. Kan bağışı tertiplememizdeki amacımız öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilincini vermek aynı zamanda vatandaşlık bilincini aşılamaktır." dedi. (Cemil Özdaş- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler