Mehmet Görmez Aşure şölenine katıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Makedonya’nın başkenti Üsküp ve Kosova’nın başkenti Priştine’de geleneksel hale getirilen aşure şölenine Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp ve Kosova'nın başkenti Priştine'de geleneksel hale getirilen aşure şölenine Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de katıldı.

Üsküp Türk Çarşısı'ndaki tarihi Murat Paşa Camii'nin önünde yapılan Aşure Şöleni'ne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, El Hilal Derneği Başkanı ve Üsküp Milletvekili Behicuddin Şehabi, Çayır Belediye Başkanı İzzet Meciti, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Üsküp Büyükelçiliği ve TİKA temsilcileri ile çok sayıda Üsküplü katıldı.

Dağıtılan aşurelere vatandaşların yanı sıra, tarihi Türk Çarşısı´nı gezen yabancı turistler de ilgi gösterdi.

Yöresel ekiplerin halk oyunları gösterisiyle renklenen etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bu coğrafya ile aramızda tarihi ve köklü bağlar bulunuyor. Buranın olumsuz her durumu bizi üzer olumlu durumu da bizleri sevindirir. Biz bir vücut gibiyiz vücudun herhangi bir organı rahatsız olunca vücut nasıl rahatsız oluyorsa bizim durumumuz da böyledir." dedi.

Bu arada Kosova'nın başkenti Priştine'de de Fatih Camii önünde Kosovalılara, aşure ikram edildi.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler