Meteorolojiden 4 il için aşırı yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Muğla'da aşırı, Aydın, İzmir ve Antalya'nın batı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklama ile Muğla'da aşırı, Aydın, İzmir ve Antalya'nın batı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklendiğini bu nedenle olası sel, su baskını, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

Açıklamada, Türkiye'nin batı kesimlerinde bu gece saatlerinden itibaren etkisini arttıracak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, Çarşamba ve Perşembe günleri Muğla'da şiddetli ve yer yer aşırı, İzmir, Aydın ve Antalya'nın batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiği belirtildi.

Açıklamanın devamında şu uyarılarda bulunuldu: "Şiddetli yağışlarla birlikte rüzgarın da güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, hortum, yerel dolu yağışı, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler