Mardin’in Midyat ilçesinde, Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Halk Eğitim Merkezi’nde tek kullanımlık maske üretimine başlandı.

Halkın yoğun talebini karşılamak için Midyat Halk Eğitim Merkezi, “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında maske üretimine başladı.

Açılan atölyede günde yaklaşık 500 ile bin adet maske yapılması planlanıyor. Usta öğretici kadınların ürettiği maskeler, kaymakamlığın desteği ve bilgisi dâhilinde sterilizasyon çalışmasının ardından gerekli görülen yerlere ücretsiz dağıtılacak.

Üretim ile ilgili açıklamada bulunan Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz, kaymakamlık ve belediyenin desteği, gönüllü usta öğreticilerin katkılarıyla günlük 500 ile bin adet arası maske üretmeye başladıklarını söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler