Milli Mücadele Müzesi Hasan Hüseyin Halisdemir'i duygulandırdı

15 Temmuz'da katledilen Ömer Halisdemir'in babası, Gaziantep'te açılan Milli Mücadele Müzesi'ni gezerken duygusal anlar yaşadı.

FETÖ'nün, ABD'nin desteğiyle gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü dolayısıyla Şahinbey Belediyesinin düzenlemiş olduğu etkinliklere katılmak üzere Gaziantep'e gelen Şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi'ni gezdi.

Halisdemir, Milli Mücadele Müzesi'ni gezdiği sırada oğlunun, General Semih Terzi'ye karşı sergilediği tavrı anlatan bal mumu heykelini görünce duygusal anlar yaşadı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tarafından ağırlanan Halisdemir, Ömer Halisdemir'in, Terzi'ye karşı duruşunu ve komutanıyla helalleşmesinin seslendirmesini uzun süre dinledi.

Oğlunun fotoğrafına uzun süre bakan Halisdemir, "Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na böyle bir hizmet yaptığı için can-ı gönülden çok teşekkür ediyorum. Oğlumun bal mumu heykelini görmek beni mutlu etti. Gençlerimiz şayet vatan, bayrak ve millet için çalışıp gönül verirlerse hiçbir ülke bize karşı duramaz. Ancak Allah muhafaza, tam tersi bir düşünceye kapılırlarsa vatanlarından, namuslarından ve canlarından olurlar. İşte, Ömer Halisdemir bir dünyaya bedel oldu. Bu nedenle gençlerimiz başkalarının laflarına bakmasınlar. Anne ve babalarının sözünü dinleyip kitap okusunlar." dedi. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler