Müftülük hayırseverlere plaket verdi

Şırnak’ta cami ve medrese yapan hayırsever vatandaşlar, Şırnak İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı şubesince plaketle ödüllendirildi.

ödül töreni Veysel Karani Cami'nde Cuma namazından sonra gerçekleşti.

Programa Şırnak Valisi Hasan İpek, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Abdullah Kaplan, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ali Akmaz, Şırnak İl Müftüsü Ahmet özkan ilçe müftüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan Program, hafızlar ve imamların okuduğu ilahilerle devam etti.

Şırnak Valisi Hasan İpek, programda yaptığı konuşmada, Cami ve medreslerin yapımında emeği geçen hayırseverlere teşekkür ederek, camilerin insanların mabedi olduğunu bunun yapılması ve içinde ibadet edilmesinin sağlanmasının herkesin görevi olduğunu söyledi.

Vali İpek, "Cami ve medreselerin yapımına destek olan vatandaşlarımızı teşvik eden böyle programların camide yapılmasını özellikle ben istedim.Çünkü Kuran-ı Kerim'in o manevi havası, camide bir başka hissediliyor. Camide aldığınız feyzi başka yerde alamıyoruz.Camilerimiz bizim kutsal mekanlarımız, bu mabetlerimize katkı sağlayan vatandaşlar mükafatını öldükten sonra da alacaklar. Çünkü bu mabetler var oldukça amel defterleri kapanmıyor." dedi.

Programın sonunda cami ve medrese yapan hayırsever vatandaşlara plaketler verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler