Öğrenciler resim sergisinde depremzedeleri unutmadı

Adıyaman'da lise öğrencileri, düzenledikleri resim sergisinde Samsatlı depremzedeleri unutmadılar.

Adıyaman Mehmet Akif Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri, gerçekleştirdikleri yılsonu resim sergisinde depremzedeleri unutmadılar.

Resim ve karikatür sergisinde Samsatlı depremzedeleri unutmayan öğrenciler, okulun bahçesinde düzenledikleri kermesle bir nebze de olsa depremzedelerin acısına merhem olmak istediler.

Birçok alanda yeteneklerini ortaya koyan öğrenciler, Filistinli Müslümanların yaşadıkları sıkıntıları dile getirmek için birçok resim sergilediler.

Hat sanatıyla çizilen namaz kılan adam ve semazen resmi ile diğer resimler, sergide yerini alan önemli eserler olarak dikkat çekti.

Okulun müdür yardımcılarından Mehmet İrfan Özen, "TÜBİTAK 4006 kapsamında bilimsel projelerimiz var. Okulun içeresinde 3 tane ana sergi açtık. Hat sanatı, resim sergimiz var. Sergimizin temelinde Samsatlı depremzedeler için düzenlenen kermes var. Öğrencilerimiz, kermesteki yiyecekleri evde yaparak, getirdiler. Geçen sene de aynı şekilde depremzede kardeşlerimiz için hazırladığımız paketleri, köylerdeki kardeşlerimize ulaştırmıştık." dedi.

Sergide, daha önceki yarışmalarda birinci olan kibrit çöplerinden yapılmış Kubbetü's-Sahra maketi misafirlerin ilgi odağı oldu. Maketi yapan öğrencilerden Zeynep Çevik, "Bu maketi, İslam ülkelerindeki karışıklığa dikkat çekmek amacıyla arkadaşlarımız ve öğretmenimizle beraber yaptık. Müslümanların güçlenmesi için birlik olması gerekir. Projemiz Türkiye birinciliği aldı. Bunun için gurur duyuyoruz. Biz okul olarak, Müslümanlar arasındaki ilişkilerimizi geliştirmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler