Okula gidemeyen çocuklara belediye yardım etti

İki haftalık yarıyıl tatilin ardından dün çalınan ders zili ile okullar açılırken, Gaziantep'te, okul kıyafeti ve ayakkabı alacak paraları olmadığı için okula gidemeyen 4 kardeşe Belediye yardımda bulundu.

Ünaldı Mahallesi'nde yaşayan Sayılır ailesinin 4 çocuğunun okul kıyafetleri ve ayakkabıları olmadığı için okula gidemediğini öğrenen Şahinbey Belediyesi aileyi ziyaret etti. Belediye çocuklara okul çantası, kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 15 yaşındaki Dilan, 13 yaşındaki Sergen 10 yaşındaki Hatice ve 7 yaşındaki Meryem kardeşlerin okula devam etmeleri için gerekenin yapılacağını belirtti.

Eşi çalışmadığı için zor günler geçirdiğini söyleyen Emine Sayılır ise "Şahinbey Belediyesi daha öncede bize yardım ediyordu. Eşim işe başlayınca yardım kesildi. Şimdi eşim yeniden işten ayrıldı. Bakkala borcumuz birikti ödeyemiyorduk. Çocuklarım okul kıyafeti olmadığı için okula gidemiyordu. İnşallah bundan sonra okullarına devam edecekler." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler