Ramazan’a hürmetten iş yerlerini açmıyorlar

​Diyarbakır’da yiyecek ve içecek satışı yapan bazı işyerlerinin kapılarına, oruç tutanlara hürmeten, ‘Ramazan Dolayısıyla Kapalıyız’ yazılarının asılması” örnek davranış olarak nitelendirildi.

Rahmet ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Müslümanlar, oruç tutmanın gereği gündüz yeme ve içmeyi bıraktı.

Diyarbakır'da yiyecek ve içecek satışı yapan bazı işyerlerinin camlarına ‘Ramazan Dolayısıyla Kapalıyız, Hayırlı Ramazanlar' yazılarının asılmasına Diyarbakırlılar tarafından ‘örnek davranış olarak' nitelendirildi. Oruçlulara hürmetten iş yeri kapatan bir kısım esnaf ise iftar ve sahurda hizmet vermeye devam edecekler.

Bu davranışı takdirle karşılayan Diyarbakırlılar, Ramazan ayının Kur'an-ı Kerimin mesajları çerçevesinde geçirilmesi gerektiğini belirttiler.

Haramlara dikkat edilerek ve oruç tutanlara saygı gösterilerek Ramazanın geçirilmesinin önemine değinen Ahmet önalan, "öncelikle bizi Ramazana eriştirdiği için Allah'a hamdolsun. Allah, Ramazan orucunu tutanların yardımcısı olsun. Kur'an-ı Kerim Ramazan ayında nazil oldu. Ramazanı Kur'an ile yaşamamız lazım. Mesele Kur'an-ı hakkıyla yaşayabilmektir." dedi. (Hamza Adiyaman/Emrah Deniz-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler