Şırnak’ta organ bağışı toplantısı yapıldı

​Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organ bağışı için koordinasyon toplantısı yapıldı.

Şırnak İl Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 3-9 Kasım organ ve doku bağış haftası nedeniyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Halk Sağlığı personelleri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği personelleri katıldı.

Sunumu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Gülşah Taşkın tarafından yapılan toplantıda, vatandaşlardan doku ve organ bağışı yapmak isteyenlere en etkin bir şekilde yardımcı olabilmek için nelerin yapılması gerektiği anlatıldı.

İslamiyet'in organ bağışına fetva verdiğini de hatırlatan Taşkın, "Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza en etkin bir şekilde yardımcı olmak için ve en önemlisi başka canlara hayat vermek için elimizden geleni yapacağız. Şu an Türkiye'de binlerce insan doku ve organ bağışı bekliyor. öldükten sonra o dokuların hiçbir yararı olmayacak ölü insana. öyle ise ölmeden bağışlanan organlar başka bedende yaşayarak onun hayatını etkin bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır. Herkesin bu bilgileri vatandaşlara ve bağış yapan kişilere anlatması gerekir."

Taşkın son olarak kendilerine, "Hayata yeniden merhaba diyemezsiniz ama dedirtebilirsiniz. Organlarınızı toprağa gömmeyin, onlara Cennet'te değil burada ihtiyaç var." sözlerini slogan olarak belirlediklerini söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler