Umut Kervanı Batman’da binlerce aileye kurban eti ulaştıracak

Kurban Bayramı'nda fakirlerin yüzünü güldürmeyi amaçlayan Umut Kervanı, Batman’da binlerce aileye kurban eti ulaştıracak.

Kurban Bayramı vesilesiyle yardım faaliyetlerine yoğunluk veren Umut Kervanı Vakfı, Batman’da 3 bin aileye kurban eti dağıtmayı hedefliyor.

Bayram öncesi çalışmalarına başlayan ve bayramın birinci gününden beri hummalı bir çalışma yürüten Batman Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi binlerce aileye kurban eti ulaştırmak için kurbanlıkların paketleme işini tamamladı.

"Kurbanlıklarımızı 3 bin aileye ulaştırmayı hedefliyoruz"

Batman Umut Kervanı Başkanı M. Ali Işık, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Fakir, muhtaç ve mağdur aileler için tekrardan seferber olduklarını dile getiren Işık, "Vekâletler doğrultusunda kurban kesimlerimiz devam etmektedir. Üye ve gönüllülerimizle bayramın 2’nci günü sabah erken saatlerde hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Dün kestirmiş olduğumuz kurbanlıklarımızın etlerini bir gün boyunca soğuk hava depolarında dinlendirdik. Dün kestirmiş olduğumuz kurbanlıklarımızı kesimhane alanımıza aldık. Bu kurbanlıklar üye ve gönüllülerimizce nezih bir ortamda parçalanıyor ve temiz bir şekilde paketleniyor. İnşallah bu kurbanlıklarımızı 3 bin aileye ulaştırmayı hedefliyoruz. Kurbanlarını bize bağışlayan ve kurbanları kesen hayırseverlerden Allah razı olsun diyoruz." ifadelerini kullandı. (Muhammed Said Aksoy – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler