Umut Kervanı kestiği kurbanlarla muhtaçların yüzünü güldürecek

Kurban Bayramı'nda binlerce fakir ve muhtacın yüzünü güldürmeyi amaçlayan Batman Umut Kervanı yüzlerce kurban kesti.

Kurban Bayramı'nda fakirlerin yüzünü güldürmeyi amaçlayan Batman Umut Kervanı, yüzlerce kurban kesti.

Her yıl on binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Umut Kervanı, bu Kurban Bayramı'nda da binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştırmayı hedefliyor.

Başlattıkları kurban bağışı kampanyasıyla fakirlerin yüzünün gülmesi için yoğun bir çaba içerisine giren Umut Kervanı, kesilen kurbanları bayramın 4’üncü gününe kadar ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı hedefliyor.

Bayramın birinci gününde hummalı bir çalışma yürüten ve binlerce aileye kurban eti ulaştıracak olan Umut Kervanı, üye ve gönüllüleriyle bayram namazının ardından mezbahaneye geldi.

Kurbanlıklar, uzman kişiler tarafından tekbir ve salavatlar eşliğinde kesildi. 

Kurban Bayramı'nın İslam âlemine hayırlara vesile olmasını dileyen Batman Umut Kervanı Başkanı M. Ali Işık, kurban kesimi ile ilgili bilgi verdi.

Bu Kurban Bayramı'nda da binlerce fakir, muhtaç, kimsesiz aileye kurban eti ulaştırmayı amaçladıklarını söyleyen Işık, "Batman Umut Kervanı olarak 2018 yılı Kurban Bayramı için hayırseverlerin bize bağışladığı kurbanlar için son bir ay içerisinde hummalı bir çalışma içerisine girmiştik. Allah Teâlâ bize nasip etti ve bayramın birinci günü olması hasebiyle hayırseverlerin bize vermiş oldukları vekâletleri doğrultusunda almış olduğumuz kurbanlıkların kesimine başladık." dedi.

"Yaklaşık 3 bin aileye ulaşmayı hedefliyoruz"

Batman’da 3 bin yetim, muhtaç aileye kurban eti ulaştırmayı hedeflediklerini aktaran Işık, hayırseverlere çağrıda bulunarak şunları söyledi:

"Hayırseverlere çağrımız, buyrun gelin; en hayırlı amelin Kurban Bayramı içerisinde Allah katında kurban kesimi olduğunu bilerek bu şuurla hareket edelim. Ve gelin hep beraber bu hayırlı faaliyeti beraber yapalım. Yetim, mağdur ve muhtaç ailelere kurban etlerinizi ulaştıralım. Bu yıl içerisinde bize gelen vekâlet doğrultusunda 500 küçükbaş kurban kesmeyi düşünüyoruz. Bu vesileyle yaklaşık 3 bin aileye ulaşmayı hedefliyoruz." diye konuştu. (Mehmet Fatih Akgül, Muhammed Said Aksoy-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler