Coronavirus tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının genişletmesi ve yapılan uyarıları dikkate alan vatandaşlar, evlerinde kaldılar.

Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı daha önce yapılan uyarıları dinlemeyen Vanlılar, dün akşam alınan yeni tedbir ve uyarılardan sonra nihayet evlerinde kalmaya başladılar.

Van’ın en kalabalık caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nde bugün her zamankinden farklı olarak, insan yoğunluğunun azalmış olması yapılan uyarıların karşılık bulduğunu gösteriyor.

Caddede, önlem amacıyla bekleyen polislerin dışında pek kimse olmazken, insanların kurallara uydukları görüldü.

Ayrıca bahar mevsimlerinde yoğun olarak kullanılan parkların da tedbir amacıyla kapatıldığı Van’da, sokak hayvanları dışında kimsenin olmaması dikkat çekti.

Tedbirlerin gerekli olduğunu belirten vatandaşlar, hatta daha fazla sıkılaştırılması gerektiği kanaatinde olduklarını ifade ettiler. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler