Yardımlar yetersiz olunca cami inşaatı yarım kaldı

Batman’da geçen yıl inşaatına başlanan ancak yapılan yardımların yetersiz olması nedeniyle hizmete sunulamayan Karşıyaka Camii, hayırseverlerinin ilgisini bekliyor.

Batman'ın Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan H. Musa Camii olarak da bilinen Karşıyaka Camii, ihtiyacı karşılamadığından 15 ay önce yıkılıp yerine dört katlı çok amaçlı cami temeli atıldı. Ancak yapılan yardımların yetersiz kalması nedeniyle cami inşaatının da durduğunu belirten cami cemaati, hayırseverlerin yardıma ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Cami inşaatıyla ilgili bilgi veren caminin imam hatibi Mehmet Tayip Toğluk, yeni yapılacak camide aynı andan bin 500 kişinin namaz kılabileceğini söyleyerek bunun yanında kadın ve erkek taziye evi, Kur'an Kursu, imam lojmanı gibi bölümlerin de yapılacağını belirtti.

Camiye bir minareye daha ekleyerek çift minareli bir cami yaptıklarını ifade eden Toğluk, hayırseverlere seslenerek, "Bu Camiyi yaptığımız için şu anda borçlar altındayız. Yaklaşık 100 bin TL borcumuz var. Erkek ile bayan Kur'an Kursunu ve taziye evlerini bitirdik. Fakat paramız olmadığından camide kaba inşaatı dışında herhangi bir iş yapmadık. Bu konuda zengin, hayırsever Müslümanlardan yardım bekliyoruz." dedi.

Mahalle sakinleri de bir an önce caminin bitirilip hizmete açılacağı günü iple çektiklerini belirtti.

öte yandan, hayırseverler 0533 613 35 01 numaralı telefonu arayarak camiye yardım yapabiliyor. (M. Sait Çelik- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler