Yaz Kur’an kursu öğrencilerine Kur’an hediye edildi

Gaziantep’te yaz Kur’an kursunda Kur’an-ı Kerim dersi alan öğrencilere ücretsiz Kur’an-ı Kerim, görgü kuralları ve dini kitaplar hediyeler edildi.

Şehitkâmil Belediyesi Sosyal Tesisler Etüt Eğitim Merkezlerinde yaz dönemi kurslarına katılan çocuklara Kur'an-ı Kerim hediye edildi. öğrenciler Kur'an-ı Kerim öğrenmenin yanında dini bilgiler de öğrendiler.

Sosyal Tesis Etüt Eğitim Merkezlerinde Kur'an dersi ve dini bilgiler eğitimi veren hocalar, kurslarına katılan çocuklara ilmihal, siyer ve adab-ı muaşeret derslerini verdiklerini ve Kur'an-ı Kerime geçen öğrencilere ise Kur'an-ı Kerim hediye ettiklerini belirttiler.

Yaz dönemlerini dini bilgiler ve Kur'an-ı Kerim öğrenmeye ayıran öğrenciler ise, "Yaz dönemlerinde gelip dinimizle ilgili bilgiler öğreniyoruz. Bu kurslara geldiğimiz için okuldaki eğitimimize de ara vermemiş oluruz. Çünkü zihnimiz hep çalışıyor. Buradaki hocalarımız her konuda bizlere yardımcı oluyor, hocalarımıza da teşekkür ederiz. İnşallah dönem bittiğinde Kur'an-ı Kerimimizi de hatim etmiş olacağız." dediler. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler