Uluslararası yardım organizasyonu Yetimler Vakfı tarafından yetimler yararına düzenlenen konsere destek amacıyla katılan vatandaşlar, Müslümanların her zaman yetimlerin yanında olması gerektiğini söylediler.

Uluslararası yardım organizasyonu Yetimler Vakfı tarafından, 2019 yılı içerisinde yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve daha fazla yetime ulaşmak adına tüm gelirinin yetimlere bağışlanacağı bir konser düzenledi.

İstanbul Yahya Kemal Beyatlı gösteri Merkezinde düzenlenen ve 7'den 70'e binlerce kişinin katıldığı konser sonrası konuşan vatandaşlar, Yetimler Vakfı'nın düzenlediği konserden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Müslümanların her zaman yetimlere sahip çıkması gerektiğini ifade ettiler.

6-8 Ekim saldırılarında PKK'liler tarafından şehid edilen Hasan Gökgöz'ün yetim kalan 2 çocuğunun dedesi Mehmet Gökgöz, programa Diyarbakır'dan katıldığını belirterek herkesin bu tür programlara katılması ve destek vermesi gerektiğini söyledi.

Gökgöz, "Bu program yetimler için yapıldı. Hepimiz yetimler için çalışmalıyız. Bu yetimler hepimizin yetimi ve onlara sahip çıkmamız lazım. Biz sahip çıkmazsak bunlara kim sahip çıkacak. Nerede olursa olsun yetimler için yapılan programlara katılmalıyız. Kimin elinden ne geliyorsa onu yapması lazım. Programı düzenleyenlerden Allah razı olsun." dedi.

Bu tür programlar gerçekten çok önemli olduğunu söyleyen Abdullah Ortaç, "Bütün Müslümanlara selam olsun. Bu tür programlar gerçekten çok önemli. Dünyada en önemli görev yetimlere hizmet etmektir. Elhamdülillah vakıflarımız bu vazifeleri yapıyorlar. Bundan dolayı da çok memnunuz. Herkesin bu işe destek vermesi lazım." diye konuştu.

"Kim Müslüman kardeşine yardımcı olursa Allah da ona yardım eder"

Allah'u Teâlâ'nın Kur'an-ı Kerim'de yetimlerin hakkından söz ettiğini ve yetimlerin Müslümanlara emanet olduğunu belirten Mehmet Gezer, Kürdçe olarak verdiği demeçte şu ifadelere yer verdi:

Allah'u Teala yetimleri küçük görmememiz gerektiğini söylüyor. Onların yardımcısı ve muhafızı benim diyor. İnsanların yetimlere sahip çıkması gerekiyor. Elhamdülillah biz de Müslümanız ve Kur'an-ı Kerim'in yetimlere verdiği önemi biliyoruz. Bizim de yetimlere yardım etmemiz gerekiyor. Hadisi şerifte kim Müslüman kardeşine yardımcı olursa Allah da ona yardım eder. Allah yetimlerle ilgili bu programı düzenleyenlerin ecrini arttırsın.

Yetimler Vakfı gibi kuruluşların yetimlere yönelik yaptığı çalışmaların kendilerini sevindirdiğini ifade eden Cengiz Önsoy, devlet düzeyinde de bu tür çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi. Önsoy, "Devlet toplumda yetim olan, ihtiyaç sahibi olanları daha çabuk bulabilir. Öncelikle devlet yetkililerinin sonrasında Yetimler Vakfı gibi kuruluşların yetimlere sahip çıkması gerekiyor. Bu tür çalışma yapan kuruluşlardan Allah razı olsun." şeklinde konuştu.

"Buraya yetimler için geldik"

Konser sonrası konuşan çocuklar da programa yetimler için katıldıklarını belirtti.

Muhammet Hüseyin Fidan, "Buraya gelme sebebim yetimlere yardım etmektir. Yetim kardeşlerimizin güzel yerlerde yaşamasını istiyoruz. Anne babaları olmadığı için sürekli acı çekiyorlar. İnşallah gelecekte çocukları olduğunda yetim kalmazlar." dedi.

Yahya Varol, "Buraya yetimler için geldim. Kermese vereceğimiz paralar inşallah yetimlere gider. Büyüdüklerinde inşallah çocukları olur ve anne babalı büyürler. İnsanların yetimlere iyi davranması, onlara yardım yapması gerekiyor. İnşallah Allah onların yardımcısı olur ve yanlarında olur." ifadelerini kullandı.

Harun Demir ise şunları söyledi: "Buraya yetimler için geldim. Allah onların yardımcısı olsun. Biliyoruz ki onlar cennette ailelerine kavuşacaktır. İnşallah yaptığımız sadakalarla yardımlarımız onlara ulaşacaktır." (Nizamettin Aşkın, Zeyd Varol-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler