Yol kapatan PKK/HDP’lilere polis müdahale etti

Gaziantep’te her Pazar günü çöp konteynırleri ile yaptığı yol kapatan PKK/HDP yandaşları, polisin müdahale etmesiyle ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdiler.

Gaziantep'te her Pazar günü çöp konteynırleri ile yaptığı yol kapatan PKK/HDP yandaşlarının akşam saatlerinde tekrar taşkınlıklar yapması üzerine, polisin müdahale etmesiyle ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdiler.

Merkez Şahinbey ilçesinin Vatan, Beybahçe ve Akdere mahallelerinde akşam saatlerinde ortaya çıkan yüzü kapalı PKK/HDP yandaşları, caddeyi çöp konteynırleriyle trafiğe kapatmaya çalıştı. Olay yerine sevk edilen polisler, gruba dağılması yönünde uyarılarda bulundu. Grubun polise yanlarında getirdiği havai fişek ve taşlarla saldırması üzerine, Çevik Kuvvet polisleri müdahale edince, grup ara sokaklara kaçtı. Sokaklara girerek göstericileri arayan polis, caddede ve kent genelinde önlemlerini arttırdı.

Cadde üzerinde bulunan esnaflar, her Pazar günü yapılan bu eylemler nedeniyle erken saatte kapatmak zorunda kaldıklarını, Pazar sabahında da, çöp konteynırlerinden yerlere saçılan çöpleri temizlemek zorunda kaldıklarını belirterek, PKK/HDP yandaşlarına tepki gösterdiler.

Polisin, mahallede bulunan okulların etrafında cadde ve kent genelinde önlemlerini arttırdığı görüldü.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler