​110 ile 105 yaşındaki nineler sandık başına gitti

​Şırnak’ın Cizre ilçesinde 110 yaşındaki Rabia nine ile 105 yaşındaki Fatma nine, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde sandık başına giderek oyunu kullandı.

Şırnak’ta 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanma işlemleri saat 07.00 itibarıyla başladı. Seçmenler sabah erken saatlerde oy kullanacakları okullara gelerek mühürledikleri seçmen pusulasıyla tercihlerini yaptı.

Yürüme zorluğu çeken 110 yaşındaki Rabia Türüğ ile 105 yaşındaki Fatma Sansak da oyunu kullandı. Türüğ ve Samsak, komşuları yardımıyla Metin Bostancıoğlu Ortaokulunda oylarını kullanacakları sandık başına getirildi.

Nineler, oylarını kullandıktan sonra seçimin hayırlara vesile olmasını diledi, ardından araçla tekrardan evlerine götürüldü.

Oy kullandıktan sonra komşusu olan Rabia ile Fatma nineleri oylarını kullanmaları için okula getirdiğini belirten Murat Kaya, seçimin Cizre için hayırlara vesile olmasını diledi.

Kasım Kaydi ise hizmet için oyunu kullandığını, her vatandaş gibi bir tercihte bulunduğunu ifade ederek, seçecekleri adayın hizmet için çalışması gerektiğini vurguladı. (Ahmet Uçar – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler