AK Parti Sözcüsü Çelik’ten af açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MHP'nin af teklifine ilişkin, “Partideki çalışma tamamlanmamış ama son aşamasındayız.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardındın açıklamalarda bulundu. Çelik, MHP'nin af teklifine ilişkin, “Partideki çalışma ve değerlendirme tamamlanmamıştır. Son aşamasındayız ama tam bir nokta koyulmamıştır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyareti ile ilgili olarak da konuşan Çelik, “Almanya ile aramızdaki sorunların çözülmesi, yeni bir sayfa açılması bakımından bu ziyaretin arzulanan amacına ulaştığını ifade edebiliriz.” dedi.

“Avrupa'nın DEAŞ'ı aşırı sağdır.” diyen Çelik, “Ortadoğu için DEAŞ ne ifade ediyorsa, Avrupa için de aşırı sağ onu ifade etmektedir.” diye konuştu.

MHP'nin af teklifine dair de Çelik, "Partideki çalışma ve değerlendirme tamamlanmamıştır, son aşamasındayız ama tam bir nokta koyulmamıştır. Bununla ilgili takvim kendi tabii seyri içinde devam ediyor. Heyetler arası görüşmeler gerçekleşecek. Genel Başkanımız ile Bahçeli bir araya gelecekler. Bu heyetler arası görüşmelerde ortaya çıkan tabloyla ilgili son politik çerçeveyi çizecekler.” dedi.

ABD’li şirket McKinsey ile yapılan eleştirileri de değerlendiren Çelik, “Devletin mali bilgilerini kim kime emanet ediyor. Devletin mali bilgileri Türkiye Cumhuriyeti'nin ajandasındadır.” diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler