6-7 Ekim olaylarının HDP'nin sokağa çıkma çağrısıyla başladığını belirten HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik, vahşetin azmettiricilerinin de yargılanması gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik, 6-7 Ekim saldırıları ve bu saldırılarda Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Riyad Güneş, Hüseyin Dakak, Turan Yavaş ve Cumali Güneş'in vahşice katledilmelerinin yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Yaşanan olayların tarihe ‘6-8 Ekim vahşeti' olarak geçtiğini hatırlatan Çelik, bu vahşette 3 gün içinde 54 vatandaş hayatını kaybetti ve yüzlerce eve, camiye, medreseye, Kur'an kursuna, okullara, kurumlara ve işyerlerine saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

HDP/PKK tarafından yapılan sokağa çıkma çağrısı sonucu 6-8 Ekim vahşetinin yaşandığını vurgulayan Çelik, "Bu sokağa çıkma çağrısının ardından 3 gün içinde 54 kişi hayatını kaybetti ve birçok ev, camii, medrese, Kur'an kursu, okul, parti binaları, dernek binaları, kurumlar ve işyerleri kullanılamaz hale geldi." dedi.

Yasin Börü'nün 6-7 Ekim vahşetinin simgesi haline geldiğini belirtilen Çelik, "6-7 Ekim vahşetinin sembolü/simgesi haline gelen Yasin Börü'yü unutmadık. Yasin Börü davasında 6-8 Ekim vahşetinin sorumluları yargılanmalı, yani HDP yöneticileri ve HDP MYK'sı yargılanmalı." ifadelerini kullandı.

Çelik, "Son olarak 6-8 Ekim şehitlerimizi rahmetle anıyoruz ve Üstadın dediği gibi ‘Zalimler İçin Yaşasın Cehennem' diyerek zalimleri Allah'a havale ediyoruz." dedi. (Yakup Söğüt - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler