Bağımsız aday Gök’ten ilçe ve köylere ziyaret

Seçim çalışmaları kapsamında Batman’ın Hasankeyf ilçesinde ziyaretlerde bulunan Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Gök, vatandaşlardan destek talebinde bulundu.

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında taziye ziyaretlerinde bulunup köylülerle bir araya gelen Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Aydın Gök, 24 Haziran’da yapılacak olan 27’nci dönem milletvekilliği seçiminde, Hasankeyf merkez ve köylerinde bir önceki seçimde aldıkları oyları katlayacaklarına inandığını söyledi.

Gök’e, HÜDA PAR Batman İl Başkanlığından bir heyet ile Hasankeyf İlçe Başkanı Seyit Emin Tunç ve partililer eşlik etti.

Gök, taziye ziyaretlerinin ardından sırasıyla Karaköy (Reşiye), Uzundere (Vezrinê) Saklı (Lepena) gibi köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyaretlerin ardından Gök, tarihi Hasankeyf ilçesinde esnafı ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Gök, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini söyledi.

“Esnafımız çaresiz”

Gök, “Bugün seçim çalışmalarımız kapsamında Hasankeyf’i ziyaret ettik. Tabi Hasankeyf’in köylerini de ziyaret ettik. Köylülerimiz ile görüştük, destek istedik ve bir taziye ziyaretinde bulunduk. Hasankeyf merkezde de esnafımızı ziyaret ettik. Bunda yaklaşık 2 ay önce yine Hasankeyf’te esnafımızı ziyaret etmiştik. O dönemde oldukça sıkıntılıydılar.” dedi.

İlçe esnafının sıkıntısının devam ettiğini vurgulayan Gök, “Daha önce esnafı ziyaret için geldiğimizde tam da iş mevsimiydi ve turizme açık olan Hasankeyf’imizde esnafımızın ticareti durma noktasındaydı. Çünkü turizm mevsiminde esnaf yeni Hasankeyf’e taşınmak zorunda bırakılmıştı. Fakat esnaf bu konuda çaresiz bırakılmıştı. Biz o zamanda dile getirmiştik bu durumu. Ancak bugün gördüğümüz kadarıyla taşınma işi ertelenmiş. Bunun için sevindik. Fakat yine de işleri durgun, esnafımız bu konuda çaresiz.” diye konuştu.

“Oy oranımızı inşallah katlayacağız”

Ziyaret ettiği esnaf ve halktan sorunlarının çözümü için destek talebinde bulunduklarını aktaran Gök, “Esnaf ve halk ile görüştük, desteklerini istedik. İnşallah büyük oranda destek sözü verdiler. Yine gezdiğimiz köylerimizde de vatandaşlarımız büyük oranda destek verdiler. İnşallah hayırlara vesile olur. Hasankeyf merkez ve köylerinde bir önceki seçimde aldığımız oy oranını inşallah katlayacağız inşaAllah.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler