Başbakan, Abdullah Gül'ün adaylık ihtimalini değerlendirdi

Başbakan Yıldırım, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığı konusunda "Ne ayrıldığın siyasi harekete, ne de yeni yerine yaranabilirsin." ifadesini kullandı.

İspanya dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Abdullah Gül'ün olası cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili "Önemli bir siyasi hareketten ayrıldığında ne ayrıldığın siyasi harekete ne de yeni yerine yaranabilirsin. Tecrübeler bunu göstermiştir." dedi.

23 Nisan'da TBMM'de düzenlenen resepsiyonda da Başbakan Yıldırım'a 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olası adaylığı sorulmuştu. Yıldırım "Onu kendisine sorun" diyerek soruyu geçiştirmişti.

Bugün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gül'le yaklaşık 2 saat süren bir görüşme yaptı. İkili dün akşam da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Ödülleri Töreni''nde bir araya gelmişti.

CHP'den yükselen tepkiler ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aday olma ısrarının ardından Gül'ün, muhalefetin ortak adayı olacağı iddiası zayıfladı. Gül'ün sadece Saadet Partisi'nin adayı olup olmayacağı netleşmedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler