Binali Yıldırım: Meclis Başkanlığı görevimi bırakacağım

​TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına resmi müracaatı yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığı görevini bırakacağını açıkladı.

TBMM Başkanı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir TV programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kamuoyunda çokça tartışılan "TBMM Başkanlığından istifa" meselesine değinen Yıldırım, "Benim istifa meselesiyle vatandaşın gündeminin işgal edilmesine canım çok sıkılıyor. Bizim İstanbul'u, İstanbul'un geleceğini konuşmamız lazım. İstanbul'un sorunları, gençleri, kadınları, İstanbul'u nasıl büyütürüz, ekonomisini nasıl güçlendiririz, bunu konuşmamız gerekirken anlamsız yere benim istifa edip etmeyeceğim konuşuluyor. Kaldı ki ben resmen aday bile değilim. Partim aday göstereceğini açıklamış. Yapılmayan bir işlem üzerinden bir tartışmanın gidiyor olması çok rahatsız edici bir şey. Kararını verdim. Adaylık müracaatım yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığı görevimi bırakacağım. Partim müracaatı yaptığı zaman aynı anda Meclis Başkanlığı'ndan ayrıldığıma dair dilekçemi vermiş olacağım. Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibariyle tamamdır, orada görevimi tamamlamış olacağım." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler