Seçim lokali açılışında konuşan Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Aydın Gök, siyasetlerinde kendilerine ait ilkeleri olduğunu ve bu ilkelerle ayakta kalacaklarını söyledi.

HÜDA PAR'ın desteklediği Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Aydın Gök'ün Hürriyet Mahallesi'ndeki seçim lokalinin açılışına katıldı.

Halkın yoğun sevgi gösterileri arasında seçim lokaline gelen Gök, "Bizim kendimize ait birtakım ilkelerimiz vardır. Biz ilkelerimizle ayakta kalacağız. Bu ilkelerimiz; doğruluk, dürüstlük, eminlik, liyakat ve adalettir.” dedi.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Doktor Aydın Gök, seçim lokallerinin üçüncüsünü açtıklarını ve çalışmalarının hayırlara vesile olmasını dileğinde bulundu.

"İlkelerimiz doğruluk, dürüstlük, eminlik, liyakat ve adalettir"

Müslümanca siyaset nasıl yapılır? Halkımıza bunu göstermek için siyasete girdik.” diyen Gök, konuşmasına şöyle devam etti:

“Müslümanca siyaset nasıl yapılır, Müslüman siyasetçi nasıl olur… bunu kavratmak, göstermek ve siyasetin üzerindeki yanlış kanaatleri kaldırmak için siyasete girdik. Bizim kendimize ait birtakım ilkelerimiz vardır. Biz ilkelerimizle ayakta kalacağız. Bu ilkelerimiz; doğruluk, dürüstlük, eminlik, liyakat ve adalettir. Biz partiyi kurduğumuz dönemde de 'Önce insan, öncelik adalet.' dedik. Zira, toplumun huzura kavuşması ve selamet bulmasının önündeki en büyük engel adaletsizliktir. Yargıda, ekonomide, eğitim ve hizmette adalet olmadıkça kesinlikle toplum huzur bulamayacaktır.

"Mücadelemiz şahıslarla değil sistemledir"

Seçim barajının oluşturduğu haksızlıktan ötürü bağımsız aday olarak seçime girdiğini hatırlatan Gök, "Bu sistem zulüm üzerine kurulu bir sistemdir, adil bir sistem değildir. Zaten bizim mücadelemiz de şahıslarla değil, çarpık sistem anlayışıyladır. O yüzden, yüzde 10 barajından dolayı bir kısım partiler mecbur kaldılar, ittifak yolunu seçtiler. Hatta birçoğu kendi kırmızıçizgilerini çiğneyerek ittifak kurdular. Bir kısım adaylar da benim gibi seçime bağımsız olarak girme kararı aldı. İnşallah girişimlerimizle bu barajı kaldırırız." ifadelerini kullandı.

"Kardeşlerimizin ceht ve gayretleri onların avantajlarını sıfıra çıkaracaktır"

Yeni kurulan bir parti olduklarını ve seçim barajı nedeniyle seçimin kendileri için dezavantaj oluşturduğuna dikkat çeken Gök, “Bir kısım partiler milyonlarca liralık seçim yardımı almıştır ve hangi kanalı açıyorsanız onları konuşuluyor. Onlarca kanala sahiptirler. Ancak mütevazı bir hareket olan HÜDA PAR mensubu kardeşlerimizin ceht ve gayretleri, onların bu avantajlarını boşa çıkaracaktır." ifadelerini kullandı.

"Adalet dağıtılmış değil"

İslami kimliklerinden dolayı cezaevinde tutulan 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarına da dikkat çeken Gök, "Çok zor süreçler geçirdik. 28 Şubat, darbeler, FETÖ… O süreçte on binlerce insanımız mağdur oldu, cezaevlerine konuldu. Taraflı yargıçların verdiği haksız, adaletsiz hükümlerle binlerce insanımız cezaevlerinde kalmaya mahkûm oldu. Bu insanlarımız sadece İslam'a, insanlığın değerlerine hizmet için mücadele verdiler ve şu anda muhafazakâr hükümetin kaç dönemdir iktidarda olduğu bir dönemde hâlâ o kardeşlerimiz cezaevlerindeler. 28 Şubat, FETÖ mağduru insanlar 20-25 yıla yakındır suçsuz yere cezaevindeler. Darbeci generaller salıverildiler ama kardeşlerimiz hâlâ cezaevindeler. Maalesef yargıda adalet yoktur." dedi.

"Halkımızın malına kendi malımız gibi sahip çıkacağız"

24 Haziran seçiminin önemli olduğunu belirten Gök, konuşmasını şöyle tamamladı:

Halkımızdan şunu talep ediyoruz: Bir kere de HÜDA PAR'ın adaylarını desteklesinler, Allah'ın izniyle pişman olmayacaklardır. Gerçek manada vekillik yapacak, haklarımıza sahip çıkacak, yetim malı yemeyecek, fukaranın malına tenezzül etmeyecek insanları meclise göndermemiz lazım.

İttihad-ul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek'in yaptığı duanın ardından seçim lokali salâvatlar eşliğinde açıldı.

Açılışın ardından seçim lokalinde tebrikler kabul edildi. (Mehmet Fatih Akgül, Mehmet Sait Çelik - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler